111 млн гривень вартувало будівництво картоплесховища на Львівщині

0 272

У Львівській області завершилось будівництво одного з найбільших картоплесховищ в Україні. Комплекс для зберігання картоплі будували для компанії “Контінентал Фармерз Груп”. Сховище має площу 6 тисяч квадратних метрів та розраховане на одночасне зберігання 16 тис. тонн картоплі. Загальна сума інвестицій в масштабний проект склала 111,4 млн гривень, повідомляє SEEDS.

Будівництво комплексу тривало протягом десяти місяців. Можливість формування спеціальних умов (контроль температури, вологості та рівня CO2) у картоплесховищі дозволяє налаштовувати його роботу під зберігання різних сортів картоплі. Бульба буде зберігатися насипом у шести камерах, кожна з яких може вміщати до 2650 тонн продукту. Термін зберігання картоплі у комплексі без мінімальної втрати її якості становить 10 місяців.

“Сучасні вентилятори з регульованою швидкістю і точна комп’ютерна система зволоження допоможуть нам запобігти зневодненню врожаю. Крім цього, ми обладнали унікальну вентиляційну підлогу, оснащену системами примусового тиску, які рівномірно розподіляють повітря по всій площині підлоги. Хочу зазначити, що поєднання цих технологій в Україні застосовується вперше, і наш новий комплекс справедливо можна назвати найсучаснішим”, – зазначив Орест Кравчук, керівник кластера “Картопля” компанії “Контінентал Фармерз Груп”.


“Це друге в Україні сховище із системою зволоження. Цим воно унікальне. Навіть у Європі немає подібних проєктів, оскільки особливості клімату там інші, тому зволоження не є необхідним, в Україні ж воно потрібне. Я взагалі наполягаю на тому, що до будівництва кожного сховища потрібен індивідуальний підхід, і планувати варто усе заздалегідь. Це не останній наш проєкт з “Контінентал Фармерз Груп”. Плануємо ще співпрацювати для спорудженням масштабних об’єктів”, – зазначає Олександр Гурицький, представник Mooij Agro, директор “Фреш Інжиніринг Груп”, компанії, що збудувала сховище на Львівщині.

Варто зазначити, що напрям будівництва сучасних сховищ для зберігання картоплі, овочів та фруктів в Україні поступово розвивається. Аграрії постійно інвестують у такі об’єкти. Одним зі стимулів може бути часткова компенсація будівництва комплексів для зберігання та холодильників з держбюджету.

“Можливо, великих сховищ в Україні ще порівняно небагато, але вони є. Наприклад, наша компанія нещодавно побудувала в Чернігівській області картоплесховище на 10 тис. тонн, а в Тернопільській області ми обладнали навіть більший об’єкт для зберігання, ніж нове сховище “Контінентал Фармерз Груп”, – зазначив в коментарі для SEEDS Олесь Капітанчук, директор компанії “Толсма Текнік”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!