13 нових сортів перцю зареєстрували в Україні

0 393

Протягом 2021 року українські селекціонери вивели та зареєстрували 13 нових сортів солодкого перцю. У Державному реєстрі сортів рослин, зокрема, з’явилися нові досить стійкі гібриди, повідомляє SEEDS.

Один з унікальних нових сортів – Сінатра F1. Цей перець стійкий до коливань температури та захворювань (вірус крапчатості перцю, Y-вірус картоплі, вірус тютюнової мозаїки), а його плоди великі – досягають ваги 400 грамів.

“Сорт придатний для вирощування переважно в закритому ґрунті та використовують його переважно у свіжому вигляді. Сорт середньостиглий високоврожайний. Рослина потужна, розвивається висотою до 1,6 м. Під час вирощування експерти радять підв’язувати рослину через високу навантаженість плодами”, – пише Landlord.

Перець сорту Сінатра F1 довго зберігається. Він чудово підходить як для переробки та заморожування, так і для продажу в свіжому вигляді.

Нагадаємо, перець став однією з перших культур, яку виростили в космосі. Минулого року перший урожай перцю чилі зібрали на Міжнародній космічній станції. Сам експеримент та підготовка до нього тривали два роки. Це порівняно невеликий термін для подібних досліджень. Частину червоного перцю астронавти з’їли на МКС, решту врожаю надіслали на Землю для подальших досліджень.

Читайте також: Два на кілограм – на півдні України фермери вирощують гігантський перець

Для вирощування в космосі вивели окремий різновид перцю сорту “Хетч”, який адаптували, щоб стручки були невеликого розміру. Перший урожай чилі на Міжнародній космічній станції зібрали 29 жовтня. Тоді астронавти спробували 7 стручків перцю. Загалом, за весь період експерименту вдалося виростити 26 перців.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!