19,3 млрд гривень державної підтримки отримають аграрії цього року

0 134

Український сектор АПК отримує кілька видів державної підтримки – це непряма (податкові пільги, регулювання цін) та пряма бюджетна підтримка (субсидії, дотації, компенсації). Загалом у 2021 році аграрії отримають 19,3 млрд гривень сукупної державної фінансової допомоги. Зокрема, 4,5 млрд гривень – це пряма підтримка. У бюджеті на 2022 рік сума, яку виділяють безпосередньо на дотації, субсидії та компенсації для аграрних виробників скоротиться до 4,4 млрд гривень, повідомляє SEEDS.

Минулого року аграрії отримали 3,97 млрд гривень прямої держпідтримки. У 2021 році сума виплат зросла, оскільки збільшились видатки на компенсацію вартості с/г техніки (з 0,8 до 1 млрд грн, у сумі за 2020 рік близько 600 млн грн припадає на компенсацію за 2019 рік), здешевлення кредитів (+151 млн грн), майже вдвічі збільшено підтримку фермерських господарств (найбільше – на компенсацію вартості консультацій та пряму грошову підтримку сплати ЄСВ).

“Також у 2021 році вперше запущені програми з відшкодування загиблих посівів внаслідок надзвичайної ситуації (як реакція Уряду на посуху у південних регіонах у 2020 році) у розмірі до 4700 грн/га та з обмеженням у 50 га/особу (із розрахунку покриття постійний витрат), субсидії для виробників, що вирощують гречку (до 5 тис грн, але не більше ніж на 300 га). Наразі, на розгляді для затвердження в Кабміні знаходяться ще дві програми з підтримки страхування в аграрному секторі та державній підтримці програм зрошення”, – повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!