200 гектарів соняха побив град в Одеській області

0 734

Урожай соняха на Одещині цього року мав би бути досить хорошим, утім негода зіпсувала плани фермерів. Культуру, майже готову до збору, побило градом. Зокрема, стихія знищила 200 гектарів соняшника на полі дослідного господарства “Мирнопільське” Інституту сільського господарства Причорномор’я Національної академії аграрних наук України, повідомляє SEEDS.

Працівники господарства говорять, що особливо прикро втрати врожаю вразили через те, що кілька попередніх років були малопродуктивними, повідомляється на AGRI-GATOR. Цього ж року урожай соняшника мав би бути високим, утім тепер від поля залишилися лише зламані стебла та зіпсоване насіння, розсипане на землі. Збитки, завдані негодою, наразі оцінюють.

Цього року ціна на соняшник буде меншою, ніж минулого сезону.

Усього наразі в Україні зібрали 37% врожаю на загальній площі 5,7 млн гектарів. Середня урожайність зернових та зернобобових цього року складає 42,7 центнера з гектара. Зокрема, урожай гороху зібрано на 77% площ – 180 тис. гектарів. Також вже зібрали 68% ячменю (671 тис. гектарів) та 55% пшениці (3,8 млн гектарів).

Читайте також: Ріпак, пшениця, горох: на якому етапі жнива у різних регіонах України?

Лідером зі збору зернових та зернобобових культур в Україні зараз є Херсонська область. У регіоні вже зібрали 90% урожаю на загальній площі 704 тис. гектарів. Лідером за врожайністю цього року є аграрії Волинської області. Там середня продуктивність зараз складає 61,1 центнера з гектара.

Закінчили збирання ріпаку сільськогосподарські виробники Херсонщини та Полтавщини, а найвища врожайність по Черкаській (35,6 ц/га) та Хмельницькій (35,1 ц/га) областях.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!