200 тонн горіхів зберуть з допомогою комбайна на Одещині

0 2 125

Єдиний в Україні горіховий сад промислових масштабів, де не застосовується ручна праця розташований поблизу Ізмаїла (Одеська область). Це сад компанії “ВОЛ-НАТ”. Раніше основним напрямком діяльності підприємства було вирощування зернових культур. Одещина є зоною так званого ризикованого землеробства, тому для вибору напрямку варто підходити відповідально. Андрій Гук, керівник компанії, вирішив змінити вектор і перейти на садівництво. Вибір зупинив на волоських горіхах, оскільки кліматичні умови півдня України добре підходять для цієї ніші садівництва, повідомляє SEEDS.

Загальна площа саду – близько 91 гектара. Це 17,5 тис. дерев сортів французької селекції Лара та Фернор, пише видання “Курьера недели”. Процес закладання саду тривав з 2013 по 2015 роки. Перший повноцінний урожай волоського горіха (125 тонн) компанія “ВОЛ-НАТ” зібрала минулого року. Тоді працювали вручну. Цього року врожай збирають з допомогою шейкера, який струшує горіхи з гілок та спеціального комбайну.

Обсяг урожаю, що вже пішов на переробку, складає 100 тонн. У цілому цього року в саду планується зібрати 200 тонн волоського горіха. Сад молодий, він ще розвивається, тому наступного року урожай має бути ще більшим. Період максимального рівня плодоношення саду триває протягом 25 – 30 років.

Щоб плоди формувалися великими та привабливими, варто підтримувати вологість ґрунту в саду на рівні 80%, тому дерева постійно поливають. Слід зазначити, що сорт Лара не є морозостійким, тому підходить для вирощування лише на півдні. В цілому, варто підбирати сорти волоського горіха, залежно від кліматичних умов, у яких планується закласти сад.

Після збору горіхів працівники компанії “ВОЛ-НАТ” їх чистять, калібрують та сушать. Підприємство реалізовує свою продукцію за кордон – експортує до Італії. Горіхи закуповує підприємство, що спеціалізується на виробництві горіхових міксів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!