2021 рік позначився посередньою врожайністю для херсонських овочівників

0 105

Сергій Іванов із селища Каланчак, що на Херсонщині, вирощує цибулю вже понад 10 років на площі близько 5 га. Минуого року отримав посередню врожайність – 50-60 т/га та значні витрати на фунгіциди й високу собівартість продукції.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Зазначається, що для херсонських овочівників минулий рік був не найкращим. Початок вегетативного сезону був непоганим, після посіву дружно зійшли сходи, а потім пішли проливні дощі, частину сходів змило й довелося підсівати. Деяким аграріям, які пізно посіяли цибулю, довелося її пересівати наново, бо насіння повністю вимило. Через дощову прохолодну погоду ріст цибулі затримався, рослини почали хворіти на гнилі, знадобилися додаткові обробки фунгіцидами.

«А це все додаткові витрати, які вплинули на собівартість продукції, – зауважив Сергій Іванов. – Через погодні аномалії час дозрівання продукції теж змістився. Та й урожайність була посередньою: 50–60 т/га. І хоча в листопаді-грудні на цибулю була непогана закупівельна ціна — 9 грн/кг, через низький урожай та додаткові втрати дохід ми отримали невеликий. Утім, бачимо, що господарства, які ведуть інтенсивне високоточне виробництво, мають вищі врожаї навіть за несприятливих погодних умов. У нашому регіоні деякі з них отримали у 2021 році з гектара 120 т цибулі. Тож є на кого рівнятися».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!