3,8 тис. власників землі в Україні вже скористались правом продажу

0 236

Ринок землі в Україні набирає обертів. Лише за останні чотири дні було підписано близько 900 угод з купівлі-продажу ділянок. Загалом же з того часу, як в Україні легалізували торгівлю землями сільськогосподарського призначення (з 1 липня поточного року), було продано 3792 ділянок, повідомляє SEEDS.

“Станом на сьогодні (4 серпня) укладено 3792 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4403 нотаріусів. Всього заяв – 4931, із них погоджено 4324, в черзі на розгляд – 38, відмову отримали 569. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

За минулий місяць було укладено близько 2,9 угод з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення на загальну суму близько 210 млн гривень. Виходячи з цих показників, опублікованих профільним міністерством, середня вартість гектара сьогодні складає близько 40 тис. гривень. Найбільше угод було укладено в Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях, але продажі активізувалися і в інших регіонах.

Наразі землю мають право купувати лише фізичні особи. Передбачається, що за три роки, коли змогу придбати ділянки матимуть юридичні особи, вартість землі зросте на 50%.

Читайте також: До 2024 року вартість землі зросте на 50%

Відкриття ринку землі викликало масштабну дискусію в Україні. Успіх реформи залежить від обраної стратегії та державних інституцій. Про позитивний та негативний досвід відкриття ринку землі – дивіться у відео:

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!