40 українських фермерів виграли конкурс на безкоштовний аналіз ґрунту

0 264

Склад ґрунту має важливе значення для аграрія. Показники аналізу дають зрозуміти, які культури краще ростимуть на тій чи іншій ділянці. Також склад ґрунту показує, яких елементів не вистачає рослинам та яке живлення краще вносити. Утім, через бажання уникнути зайвих витрат або недостатній досвід в аграрній галузі, багато малих чи середніх фермерів нехтують необхідністю процедури, ого робити не варто, повідомляє SEEDS.

Зробити аналіз ґрунту безкоштовно нещодавно отримали можливість 40 аграрних виробників із південних регіонів: Миколаївської, Херсонської, Одеської та Запорізької областей. Фермери зробили процедуру завдяки підтримці Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Аналізували ґрунт за п’ятьма показниками: легкогідролізований азот; фосфор; калій; pH ґрунту; % органічної речовини.

“У конкурсі взяли участь 40 аграріїв (50% чоловіків, 50% жінок), що вирощують (або планують вирощувати) плодоовочеву продукцію. Найбільш популярними виявились традиційні ягідні культури, коренеплоди та овочі. Також слід відзначити, що аграрії планують вирощувати також і нішеві культури, наприклад: павловнію, валеріану, ехінацею та люфу. Зроблений аналіз ґрунту демонструє фактичні запаси елементів, що знаходяться в ґрунті на кінець сезону 2021 року. Порівнявши результати ми з’ясували, що більшість проб ґрунту має низький рівень азоту, підвищений рівень фосфору та високий рівень калію”, – повідомили у UHBDP.

Тепер фермерам допоможуть інтерпретувати результати аналізів. Крім того, на освітній платформі UHBDP незабаром з’явиться вебінар щодо інтерпретації агроаналізу та етапів розрахунку використання добрив. Навчальні матеріали будуть безкоштовні. Про дату проведення та деталі вебінару – читайте в майбутніх публікаціях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!