500 млн гривень втратять виробники свиней та молока через підвищення ПДВ

0 338

В Україні розглядається можливість виключити з переліку сільськогосподарської продукції зі зниженою ставкою ПДВ (14%) молока незбираного та живих свиней. Представники галузі вважають, що у разі підвищення податку до 20%, сукупні збитки виробників свиней та молока складуть 500 млн гривень, повідомляє SEEDS.

Зростання ставки ПДВ може призвести до припинення діяльності багатьох підприємств та фермерських господарств, що спеціалізуються на молочному скотарстві та вирощуванні свиней. Також частина бізнесу може піти в “тінь”.

Щоб запобігти таким змінам, Асоціація виробників молока (АВМ) та Асоціація “Свинарі України” (АСУ) спрямували офіційне звернення до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, депутатських фракцій та груп.

“Збереження зниженої ставки ПДВ на продукцію рослинництва, яка формує левову частку витрат у свинарстві, та повернення 20%-ої ставки при операціях купівлі-продажу живих свиней, спричинить диспропорцію між податковим кредитом та податковим зобов’язанням, збільшуючи останнє… При цьому збільшення витрат у час, коли вітчизняні виробники свинини завершать перше півріччя 2021-го зі збитками у середньому на рівні 10%, стане непосильним тягарем для галузі, спричиняючи стрімке закриття підприємств та тінізацію ринку”, – вважають в АСУ.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!