70 тонн равликів на рік виготовляє ферма на Київщині

0 188

Равликова ферма в Україні – вже не дивина. Такий вид аграрного бізнесу стає все популярнішим. Щоправда, через карантин експорт продукту дещо просів, утім наразі він відновлюється. Деякі українські равликові ферми можуть похвалитися великими обсягами виробництва вже на перших етапах існування господарства. Так, на фермі Івана Осюка на Київщині протягом першого року роботи обсяги виробництва склали 70 тонн, повідомляє SEEDS.

У господарстві, яке працює лише другий рік, вирощують черевоногих породи Helix aspersa Мюллер, пише AGRI-GATOR. Равликів продають, як на українському ринку, так і за кордон. Крім того, на продаж йде і равликова ікра.

Іван Осюк планує створити господарство замкнутого циклу – від ікри до готових до вживання черевоногих. Для цього потрібно розбудувати інфраструктуру підприємства, тому цього року господар зменшив обсяги виробництва і зосередився на подальшому інвестуванні у бізнес.

Вирощують равликів протягом чотирьох місяців на полях з дерев’яними дощечками. Перед цим їх засівають культурами, якими черевоногі зможуть харчуватися. Під час спеки їх потрібно поливати. А щоб вони не тікали, межі посипають сіллю, яку равлики не люблять.

Читайте також: Найбільша равликова ферма України скорочує виробництво

Тих равликів, які вже достатньо виросли для вживання, збирають і переносять в закриті приміщення, де їх протягом трьох днів не годують, щоб спорожнити кишківник. Після цього черевоногих заморожують, а вже тоді відділяють їх від мушель.

Найбільша в Україні равликова ферма розташована на Харківщині.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!