Африканська чума свиней: які регіони України залишаються небезпечними?

0 36

Протягом останніх років в Україні спостерігалась тенденція до поступового зменшення кількості випадків африканської чуми свиней. Наразі свинарі можуть бути спокійними – цього року зафіксували лише 11 спалахів захворювання. Утім, деякі регіони залишаються небезпечними щодо АЧС, повідомляє SEEDS.

Якщо у 2018 році в Україні зафіксували 145 випадків АЧС, то в 2019 році – вже 53, а в 2020 – 28. З одинадцяти спалахів, про які повідомлялось поточного року, по два було зафіксовано в Миколаївський, Чернівецькій та Херсонській областях, по одному випадку – у Вінницькій, Луганській, Запорізькій, Харківській областях та у місті Київ. При цьому, 7 спалахів – це захворювання свиней в особистих селянських господарствах та в приватному секторі.

Зараз небезпечними щодо АЧС вважаються такі області: Херсонська, Луганська, Запорізька та Харківська.

“Загалом з початку року на АЧС досліджено 13521 пробу від свиней господарств та приватного сектору населення. У кожному разі підтвердження АЧС проводилися заходи відповідно до діючої сьогодні в Україні Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, серед яких – карантинні обмеження в неблагополучних пунктах, вилучення та знищення всіх сприйнятливих тварин та сировини від них в осередках інфекції, зонування, контроль недопущення переміщення підконтрольних вантажів з неблагополучних територій, карантинні пости, заходи в зонах захисту та нагляду, дезінфекція та дератизація, моніторинг в дикій фауні та серед домашніх свиней тощо”, – повідомили у Держпродспоживслужбі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!