Аграрії України йдуть під Кабмін вимагати компенсації за втрату посівів через посуху

1 381

У середу, 8 липня, о 09:00 під Кабінетом Міністрів України відбудеться акція протесту. Аграрії вимагатимуть від уряду обіцяної компенсації за втрату посівів через посуху. Про це пише на своїй сторінці у Facebook організатор акції — ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”.

Масштаби цьогорічної аномальної засухи виявились катастрофічними для південних регіонів – Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, Запоріжжя. Найгірша ситуація на Одещині, де загинула третина урожаю. В українській частині Бессарабії — втрати озимих сягають від 80% до 100%. Аграрії опинились на межі банкрутства, через що уже вчинено кілька самогубств.

У травні Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пообіцяло постраждалим сільгоспідприємтсвам частково компенсувати втрачений урожай. Однак, кошти так і не виділені.

Разом з тим, окрім екологічної катастрофи Одещині загрожує і соціальна. Суспільні настрої та ускладнення економічної ситуації в регіоні викликають тривогу. Аграріям нічим платити орендну плату за землю та податки. Селяни можуть не отримати кошти за свої паї, а місцеві бюджети втратять левову частину надходжень, які ідуть на соціальні виплати та розвиток громад. Разом з тим під загрозою посівна-2020, адже аграріям Півдня нічим покрити навіть цьогорічні витрати.

Всеукраїнська Аграрна Рада неодноразово наголошувала, що механізми відшкодування збитків аграріям існують.

Уряд шляхом внесення змін до своєї постанови від 8 лютого 2017 р. № 77 може перерозподілити кошти бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, на яку виділено 4 млрд. грн. На один із напрямків даної програми – “Фінансова  підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів” – передбачено 1,2 млрд грн.

Дані кошти призначаються для компенсації відсотків за кредитами, які аграрії братимуть для купівлі с/г земель. Разом з тим, запуск ринку землі замість жовтня 2020 року має відбутися лише у липні 2021 року. Кошти саме цього напрямку можна спрямувати на компенсацію збитків аграріям, які постраждали від посухи.

Кошти для агровиробників можливо виділити також із резервного фонду бюджету. Умови використання таких коштів передбачають їх повернення. Однак, через внесення змін до пункту 11 Порядку використання коштів резервного фонду бюджету можливо передбачити виділення коштів на безповоротній основі суб’єктам господарювання. Зокрема, в разі загрози продовольчій безпеці України, спричиненої наслідками надзвичайних ситуацій природного характеру.

ВАР закликає Мінекономрозвитку, уряд та парламент використати обидва запропоновані механізми для виділення коштів!

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Виталий пише

    А с какой радости компенсации??? Агробизнес рискованный, но сверхприбыльный. Так что производители принимают на себя риски, в расчете на более 100 % прибыли…

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!