Аграрії виступили проти зміни оподаткування: чому законопроєкт обурив громадськість?

0 76

Цього тижня Верховна Рада у першому читанні ухвалила Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень №5600. Аграрні асоціації виступили проти ухвалення таких законодавчих змін, повідомляє SEEDS. Голова ВР також наголосив на недоопрацьованості проєкту.

“Цей закон викликає велику дискусію в залі. Комітет, м’яко кажучи, не доопрацював з ним. Велика дискусія на рівні ОТГ, велика дискусія на рівні бізнесу, велика дискусія на рівні парламенту. Коли ми з одного боку під час коронавірусу допомагаємо бізнесу, наприклад, надаємо по вісім тисяч гривень, а потім намагаємося створити проблеми – це неправильно. Це не означає, що не треба змінювати законодавство. Треба, але потрібно робити це логічно”, – зазначив Дмитро Разумков. Він запропонував врахувати пропозиції громадськості та бізнесу врахували під час другого читання.

Чому законопроєкт викликав обурення аграрних виробників?

Проєктом закону №5600 передбачено розширення прав податкових органів. На думку аграрії, це створить нові можливості для корупційних дій. Також у законопроєкті йдеться про зростання податків. За даними Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), разом зі збільшенням єдиного податку запропонованого законопроєктом №5636, новий закон може завдавати збитків виробникам на суму на 15,3 млрд грн щорічно.

Також пропонується відміна автоматичного відшкодування ПДВ для аграріїв. Його зможуть отримати лише експортери або виробники продукції, витрати яких на переробку становлять не менше 8% від продажної ціни. Податок не відшкодовуватимуть, поки не буде реалізована продукція. Таким чином, для відшкодування ПДВ багатьом виробникам доведеться чекати рік.

Малим і середнім виробникам птиці завдасть збитку й ще те, що пропонується виключити птахівництво з платників єдиного податку 4 групи.

“Негативні моменти законопроекту не обмежуються вищезазначеними пунктами, – є ще чимало питань щодо повноважень ДПС, які створюють значні корупційні ризики, утиски аграріїв не тільки в оподаткуванні, а й в індексації НГО земель, адмініструванні податків, збитків, ПДВ. Також виникає ряд питань щодо підготовки даного законопроекту, розрахунків і проходження всіх процедур погодження – проект не був винесений на громадське обговорення, був відсутній в офіційно опублікованому порядку денному засідання Уряду. Як результат, у бізнесу немає розуміння на основі чого і як проводилися розрахунки” – зазначає Олег Нестеров, координатор податкового комітету УКАБ.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!