Аграрії з’їхались до Києва вимагати обіцяні компенсації за втрату врожаю

0 454

Під стіни Кабінету міністрів України сьогодні з’їхалися сотні аграріїв із різних куточків України. Люди вимагають виділити допомогу тим господарствам, які постраждали внаслідок посушливої погоди.

До акції приєдналися не лише аграрії з Одеської області, а й Хмельницької, Житомирської, Київської, Рівненської областей, та Волині.Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, сьогоднішня акція – це “приїзд відчаю”. З його слів, з квітня, коли було підраховано збитки від посухи, яких зазнали господарства, жодних компенсацій не було.

“Ми звертались до Кабінету міністрів і до Верховної Ради, профільного комітету для того, що на ті збитки, яких зазнали аграрії, можна було виділити кошти для того, щоб люди могли заплатити податки і могли заплатити за роботу. Фактично та соціальна сфера, яку вони утримують у селах, могла жити. Але цього не відбувається.

Ми сьогодні приїхали з певним переліком пропозицій до Кабміну, далі ми підемо до Офісу президента, як, власне, це можна було б зробити. Один із факторів, про який ми кажемо, де взяти кошти, це ми сьогодні звертаємося до Верховної Ради України проголосувати законопроєкт 3131, щоб вивести тих “тіньовиків”, які працюють нелегально, не сплачують податки за землю, щоб вони за це заплатили кошти. Ці кошти з’являться, щоб можна було компенсувати аграріям і всім постраждалим від посухи”, – зазначив Денис Марчук.

Окрім того, каже він, частково можна виділити кошти аграріям і з Резервного фонду державного бюджету. Денис Марчук додав, що діалог із Кабміном відбувається, проте конкретних кроків для виплати постраждалим господарствам наразі немає.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією zik

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!