Аграрний 2018 рік відзначився овочево-фруктовими рекордами і спадами

0 162

 

За статистичними даними, за деякі овочі ми стали платити значно більше, а за фрукти − менше. Особливо порадували споживачів ціни на яблука та вишні. Проте, останнє виробників не порадувало.Про це пише Agravery.

Відчутно подорожчав «борщовий набір». Ціни на картоплю, моркву, буряк, капусту і цибулю зросли порівняно з попереднім роком в середньому на 2,6 рази. Експерти пояснюють таке явище скороченням площ під овочами «борщового набору» (на 20%).

Правда, у приватних господарствах населення площі залишилися попередніми. Але фермери, практично не маючи можливостей виходити зі своєю продукцією на зовнішні ринки збуту, поступово відмовляються займатись овочівництвом і знаходять інші сфери діяльності.

Для виробників фруктів та ягід 2018 рік став справжнім випробуванням. Погодні умови сприяли ранньому початку і передчасному закінченню фруктового сезону. До такого розвитку подій фермери виявилися не підготовленими, сировинна база не була сформована, і уже наприкінці травня ціни на деякі види фруктів та ягід були на 20-30% нижчими, ніж попереднього року. Відчутно нижчими, ніж торік, були ціни на яблуко, персик, вишню і черешню.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!