Амарант допоможе фермерам України збирати щороку два врожаї з поля

0 4 269

Два врожаї з одного поля за рік? Дехто вважає це фантастикою. Однак з амарантом ця фантастика стає дійсністю, розповів в ексклюзивному коментарі для SEEDS директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда.

“Ми навіть закликаємо тих фермерів, які збирають, наприклад, горох наприкінці червня: давайте, спробуйте, посійте сорт “Ультра”. Він гарантовано визріє до перших приморозків.

Можна сказати, що таким чином фермери отримають 2 врожаї на рік, за умови, що буде достатньо вологи.

А на зрошуваних землях, де б вони не були: чи то на півні, чи то в центрі – взагалі не буде проблем. За такою схемою можна сміливо на одному полі вирощувати 2 врожаї на рік”, – переконаний Олександр Дуда.

До того ж за його словами, горох для амаранту навіть кращий попередник ніж озима пшениця, жито чи ячмінь.Зелена маса після переробки амаранту може стати чудовим кормом, а залишки на полі – органічними добривами.

“Якщо це середньо-пізні сорти амаранту, вони мають більшу вегетативну масу. Такі сорти виростають заввишки 2 а то і 2,5 метри. Там скошується амарант високо. Рештки розкидаються по полю, як залишки соняшника, їх передисковують змішуючи з ґрунтом і використовують як добрива.

В пожнивних посівах сорт “Ультра” виростає невисоким. Під час збирання комбайн “бриє” його практично під корінь, пожнивні рештки розкидаються по полю і збагатять грунт органікою та азотом”, – каже Олександр Дуда.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!