Американські інвестиції у газовидобувну галузь України – перші серйозні наміри за чотири роки

0 100

Сфера газовидобутку України має великий ресурсний потенціал. У короткостроковій перспективі наша країна може збільшити власний видобуток та з імпортера газу стати його експортером. Зацікавленість до галузі починають виявляти іноземні інвестори.


Міжнародна інвестиційна компанія SigmaBleyzer, яка є одним із найбільших та найдосвідченіших приватних інвесторів у Східній Європі, вивчає можливість створення в Україні інвестиційного фонду, який буде спрямований на енергетичну галузь, зокрема, газовидобування.

Асоціація газовидобувних компаній України радо вітає та підтримує нових іноземних гравців на ринку газовидобування, які готові брати на себе природні ризики роботи у галузі та інвестувати у сектор, залучаючи сучасні технології та практики.

«Прихід американських інвестицій, зокрема, такої відомої міжнародної компанії як SigmaBleyzer, у газовидобувну галузь України – стане першою знаковою подією за останні 4 роки. Без сумніву, поява нового іноземного інвестора на ринку сприятиме розвитку сектору і посиленню енергетичної безпеки нашої держави, а також наблизить Україну до енергонезалежності», – Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України.

«SigmaBleyzer, як один із найбільших американських інвестиційних фондів в Україні, зацікавлений в досягненні енергетичної незалежності України, тому ми вітаємо активну підтримку США по реформуванню енергетичного сектору. Ми  очікуємо на подальші кроки, направлені на посилення інвестиційної привабливості газовидобувної галузі України та готові принести кращий американський досвід та технології для її успішного розвитку», – Вадим Бодаєв, Віце-президент SigmaBleyzer в Україні.
Зі слів Вадима Бодаєва, SigmaBleyzer вивчає можливість залучити до партнерства техаську компанію-оператора, яка є однією із тих компаній, які створили «енергетичну» революцію у Штатах.  Вона володіє більш ніж двома сотнями свердловин у США, використовує унікальні технології та має понад 50-річний досвід видобутку. Американський операційний партнер вважає український ресурсний потенціал дуже перспективним. Першочергові потенційні інвестиції у газовидобувну галузь оцінюються на рівні не менше 100 мільйонів доларів.

Для посилення співпраці в Україні Асоціація газовидобувних компаній підписала Меморандум з SigmaBleyzer в Україні.  Розвиток співробітництва спрямований на залучення інвестицій та технологій, становлення та зміцнення прозорого та ліберального ринку, підвищення його конкурентоспроможності.

Довідка:

Міжнародна інвестиційна компанія SigmaBleyzer (з головними офісами в Х’юстоні, Києві та Харкові) працює з 1994 року. За 23 років діяльності фонди під управлінням SigmaBleyzer інвестували понад 1 млрд. доларів США в широкий спектр секторів української економіки, а саме: сільське господарство, телекомунікації, high-tech, медіа, продукти харчування, роздрібну торгівлю, товари народного споживання, інфраструктуру та ін. За часи існування SigmaBleyzer інвестувала в понад 100 портфельних компаній, безпосередньо приймаючи активну участь в створенні вартості бізнесу на операційному рівні.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!