Американські науковці розробили прилад для нано-кисневого насичення зрошувальної води

0 31

Новинка покликана допомогти вирішити проблему з забезпеченням зрошувальної води розчиненим киснем. Про неї розповідає hortidaily.

Дослідницька група Oxygen з Університету Міннесоти (США) розробила установку O2 Grow, яка за допомогою електролізу доставляє додатковий кисень у воду.

Як відомо, розчинений кисень (DO) має дуже велике значення для життєдіяльності рослини, оскільки допомагає засвоювати поживні речовини через коріння. Як наголосив Денніс Кларк, представник групи розробників, без достатнього рівня DO не буде зростання. Зокрема доведено, що навіть при достатній кількості води і поживних речовин рослина припиняє розвиватися, бо не вистачає розчиненого кисню. Він також пояснив механізм дії установки: завдяки електролізу молекули води перетворюються в нанобульбашки кисневого газу, і тому, що ці бульбашки занадто малі, щоб порушити поверхневий натяг води, вони залишаються у воді.

Під час дослідження виявлено, що при підвищенні рівнів розчиненого кисню у воді урожайність тепличного перцю підвищується на 30%.

 

 

SEEDS

Leave A Reply

Your email address will not be published.