Андрій Ярмак: Індекс УМІ у березні підвищився майже на 5%, але причин для оптимізму у молочників залишається небагато

0 159

В березні показник умовної прибутковості виробництва молока в комерційних господарствах Україні, відомий як УМІ, зріс на 4,9% після падіння на 1,7% в лютому і на 0,5% в січні 2019 року.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Минулого року в березні УМІ обвалися відразу на 8,7%, отже мій обережний оптимізм в прогнозах на 2019 рік починає справджуватися.

Але насправді дуже важливою подію є те, що УМІ вперше за рік і три місяці був вищим, ніж в той самий місяць попереднього року! Ми вже фактично звикли до того, що УМІ кожен місяць лишався гіршим ніж рік тому, змушуючи наших фермерів-молочників витискати всі можливості з підвищення ефективності виробництва, щоб не отримати збитків на молоці. Але в березні 2019 року УМІ врешті перевищив минулорічний показник, і то відразу на 12%! Більше того, він був найкращим за останні п’ять років для цього місяця”,- зазначив Андрій Ярмак.

Аналізуючи стан молочної галузі України у контексті зростання вищеназваного індексу, Андрій Ярмак повідомив, що основна причина зростання УМІ в зниженні витрат на концентровані корми, а не в ціні на молоко, адже кормовий мікс подешевшав в березні майже на 5%.

“Щоправда не всі корми стали дешевшими – ціни на кукурудзу зросли, а от соняшниковий шрот впав в ціні відразу на 6,1%, а соєвий – на 1,8%.

Тим не менше, оптимізму, насправді, не дуже багато. Адже якщо підбити підсумки першого кварталу 2019 року, то він, за прибутковістю виробництва молока, був гіршим за середній показник за 7 сезонів на 3,9%. Прибутковість в першому кварталі 2019 була подібною до минулорічної, але гірша ніж в тому ж періоді 2017 року на 5%.

В квітні починається “сезон великого молока”. Отже причин для оптимізму на цей місяць мало. Минулого року УМІ “пірнув” в квітні більше ніж на 13%, але це ринок – все можливо. Світовий ринок знаходиться на позитиві – будемо на нього сподіватися”,- резюмував фахівець ФАО.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!