Андрій Ярмак: Щоб мати мільйон або мільярд з гектара потрібно створити ефективну бізнес-модель

0 362

Поняття «Мільйон з гектара» на сьогоднішній день представники українського агробізнесу сприймають занадто буквально. Але, перш за все, воно більше свідчить про ефективність використання землі, ніж про отримані доходи. Про це заявив економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час Міжнародної конференції «Мільйон з гектара», що відбулася 27 вересня в місті Кропивницький.

«Мільйон з гектара – це не самоціль, а якийсь символ ефективного використання землі. У мене практично кожен день виникають дискусії з людьми які говорять, що це нереально. Насправді, можна назвати велику кількість бізнес-проектів, які заробляють значно більше.

Також хотілося б відзначити, що мільйон з гектара це не завжди прибуток. Навіть якщо ти отримуєш 10-15 млн з га, то цілком реально отримати збиток від своєї операційної діяльності. Мільйон з гектара свідчить про ефективність використання землі. У березні в Голландії я ознайомився з практичним досвідом вирощування ванілі, що дає 1,5 млрд з га. Тому ніколи не обмежуйте себе цифрами. Необов’язково мати мільйон або мільярд з гектара. Важливо, щоб це була ефективна бізнес-модель», – зазначив фахівець ФАО.

Як приклад недостатньої ефективності бізнес-процесів в господарствах Андрій Ярмак привів плодоовочеву галузь України, а саме вирощування яблук, про яке зараз багато говорять: «Мало хто з таких господарств враховує вартість власної праці. Зробивши це, дуже просто оцінити ефективність свого бізнесу. Я повинен сказати, що у нас зараз рекордно низькі ціни на яблука, їх дуже важко продати за нормальною ціною. Але навіть в такій рік господарство може заробляти до мільйона гривень виручки на яблуках, маючи дуже маржинальний і прибутковий бізнес. Це можна зробити навіть на площі 0,5 га. Однак, це повинна бути щільна схема посадки, висока врожайність, ефективні сорти і наявність конвеєра сортів», – пояснив фахівець.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!