Артишок – неймовірно перспективна культура, комерційне майбутнє якої вже назріває

0 784

Незважаючи на те, що в світі артишок неймовірно популярний, в Україні його вирощують одиниці. Це пояснюється тим, що аграрії не бачать ринку збуту, а супермаркети, не маючи цього продукту на полицях, не розуміють, чи буде попит.

Але в цьому році ним зацікавилася Асоціація шеф-кухарів України та готова закуповувати овоч, а також є компанія, яка готова законтрактувати першу невелику партію артишоків на експорт. Про це розповів директор компанії “АгроАналіз” Вадим Дудка і навів переконливі доводи про те, для чого і як правильно вирощувати артишок.

“При врожайності 20 т/га і продажною ціною мінімум 1 $/кг артишок може бути цікавий і маленьким фермерам, які можуть на кількох гектарах вирощувати найдорожчі і елітні сорти артишоку для продажу свіжого продукту в роздріб, а також великим компаніям, які можуть відпрацювати промислову технологію вирощування і переробку.

Це перспективна культура, комерційне майбутнє якої вже назріває”, – говорить Вадим Дудка.

У світі виробляється 1,5 млрд т артишоку в рік. Найбільшим виробником цього овоча є Італія – ​​440 тис. т. У трійці лідерів також Єгипет – 260 тис. т і Іспанія – 230 тис. т.

Реалізація артишоку безвідходна – кошики можна продавати в свіжому або маринованому вигляді, квіти купують флористи, і навіть на листя є попит.



“Велика перевага артишоку – це відсутність шкідників і хвороб. Для артишоку немає страхових протидводольних гербіцидів, тому його потрібно вирощувати тільки на мульчі, або ж агротехніка повинна зводитися до застосування ґрунтового гербіциду, висадці розсади, а далі слід застосовувати тільки протизлакові гербіциди”, – відзначає Вадим Дудка.

Він також звертає увагу, що артишок можна вирощувати як багаторічну культуру, і це варто робити не лише заради оптимізації економіки, а й тому, що на другий рік овоч дає ранній і більший урожай. Це дозволяє створювати конвеєр вирощування, розпланувавши одно- і дворічні насадження, можна також використовувати покривний матеріал і теплиці для отримання більш раннього артишоку.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!