Автоматизація та кооперативи були характерними для українського фермерства 100 років тому

0 157

На початку минулого століття українські фермери об’єднувалися в кооперативи, вітчизняні заводи активно випускали різноманітну сільськогосподарську техніку – від сівалок до тракторів. Тоді ж існувало кредитування, і фермери брали техніку під заставу майбутнього врожаю. Про це розповідає LANDLORD.

Як зазначила Леся Онишко, кандидат історичних наук, вчений секретар Національного музею Революції Гідності, до 1914 року в Україні був вільний ринок зернових, де селяни могли самі продавати вирощену ними продукцію.

Тоді працювали великі заводи, один з яких − «Ельворті» − досі працює в Кропивницькому, спеціалізується на виробництві сівалок. Були також великі цукроварні заводи Терещенків, а перший цукрозавод з’явився ще у 1854 році: тоді Артемій Терещенко змонтував для свого підприємства обладнання.

Фермери брали в кредит сучасні на той час сівалки, плуги, і обробляли землі, площі яких сягали 20 гектарів. У деяких господарствах були частково автоматизовані млини.

Вже тоді фермери об’єднувалися, щоб освоювати нові ринки та виводити на них свою продукцію, а зароблені гроші знову вкладати у виробництво, інвестуючи таким чином економіку.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!