Автоматизована “розумна ферма” – неймовірний винахід українських вчених

0 2 158

Українська компанія IDA працює над проектом автоматизованої теплиці для рослин Smart Oasis Farm. Ідея була в тому, щоб робити модульне рішення для вирощування харчових рослин, а поливати їх водою, отриманої з повітря.

Як розповів засновник компанії Алекс Приходько, зараз зібрана перша MVP-версія проекту в Києві на Окружній і отриманий перший урожай.

За його словами ще під час роботи над “розумним оазисом” — автономним фонтаном питної води — команда звернула увагу на світове споживання води.

“Від 70% до 80% загальних припадає на агросектор. Щоб виростити один помідор потрібно від 30 до 50 літрів води, хоча в самому помідорі залишається близько 150−200 грамів. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями”, — говорить Приходько.

Зараз “розумна ферма” зовні складається з теплоізольованих контейнерів для перевезень. Усередині такої ферми воду переводять на туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого їм живлять коріння рослин. Для освітлення рослин використовують світлодіоди повного спектра.

За словами засновника проекту, така технологія дозволяє підвищити врожайність вдвічі в порівнянні з іншими такими рішеннями.

“Разом з Іваном Чубою з Техноватора ми створили автоматизацію, яка відповідає за управління кліматом, світлом і поживними речовинами”, — розповідає засновник проекту.

Зараз команда працює над роботизацією посадки, пересадки і збирання врожаю, щоб виключити людські помилки. В ідеалі: за всіма процесами стежитиме програма-агротехнолог, яка зможе на 90% замінити людину.

І “розумні оазиси”, і “розумну ферму” команда збирається показати на виставці Expo Dubai 2020 на українському павільйоні.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Аain.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!