Банан сьогодні доступніший за ціною ніж українські ягоди і фрукти

0 936

Найдешевшим фруктом з доступних на ринку України виявився банан. Про це свідчать попередні результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України, проведеного в кінці червня – початку липня командою EastFruit, що включає моніторинг рівнів роздрібних цін.

“Середня роздрібна ціна на банан в Києві за станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів і ягід – навіть трохи дешевше, ніж кавун і значно дешевше, ніж яблуко.

Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат врожаю ягід і фруктів і затримали сезон їх дозрівання в середньому на 7-10 днів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“Для порівняння – в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той же самий час року в Києві становила 27,5 грн/кг, тоді як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун – по 17, 5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, тоді як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн або в 2,6 рази, а ціна на кавун – на 9,7 грн/кг або на 55%”, – відзначає Андрій Ярмак.

Також слід підкреслити зростання цін практично на всі основні позиції фруктового кошика в Україні. Персик станом на початок липня 2020 року коштував в середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

Водночас ціни на суницю садову в 2020 році за станом на початок липня були нижче, ніж роком раніше на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували минулорічний рівень. Однак тут потрібно враховувати, що сезон суниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили реалізацію суниці до початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих ремонтатних сортів, а в цьому році сезон в цей час ще був в самому розпалі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!