Батат набуває популярності серед українських фермерів – УПОА

0 207

Батат швидко набуває популярності серед українських фермерів. Ба більше – цю культуру до свого звіту віднедавна включає й офіційна статистика. Так, у 2018 році валовий збір батату в українських господарствах сягнув 190 тонн, свідчать дані Державної служби статистики України. Про це повідомила прес-служба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Для порівняння: ще роком раніше в офіційних звітах обсяг урожаю батату був зафіксований на рівні 20 тонн.

Таку тенденцію самі виробники обґрунтовують вельми високим потенціалом цієї культури. По-перше, за їхніми словами, батат може доволі ефективно вирощуватися на всій території України. Щоправда, в південних областях урожайність помітно вища, ніж на півночі країни.

По-друге ж, ця продукція досить затребувана як на внутрішньому ринку, так і на експорт.

«Українці все більше смакують солодкою картоплею, а деякі навіть відмовляються від споживання традиційної картоплі. При цьому, по мірі збільшення виробництва, ціна на батат на українському ринку щороку знижується, що також стимулює споживання цієї продукції в Україні», – зазначила головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тетяна Смірнова.

За словами експерта, споживання батату в європейських країнах ще в 2017 році перевищувало 300 тис. тонн на рік і щороку зростає. Але поки що про системний експорт українського батату говорити зарано, адже через досить невеликий обсяги виробництва зібрати експортну партію доволі складно.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!