Бджоли допоможуть українцям зберегти продукти під час тривалих відключень електроенергії

0 682

Останнім часом енергетична інфраструктура України зазнала значних руйнувань, що спричинило тривалі відключення електроенергії. Відтак влітку в деяких регіонах не буде можливості якісно зберігати продукти харчування, пише SEEDS

Британські вчені вважають, що бджолиний віск може стати порятунком для зберігання продуктів у військових зонах, таких як Україна. Вони допоможуть місцевим бджолярам створити нову упаковку для продуктів з воску, прополісу та шавлії.

Читайте також: Війни за пісок – світова реальність найближчих років

Крім того, в такий самий спосіб можна пакувати харчі для військовослужбовців, які у польових умовах не можуть дістатись до холодильника. Про деталі нового винаходу вчених Великої Британії та України розповіли на порталі BBC.

Як з’ясувалось, над винаходом працював професор Лес Бейлі зі Школи фармації та фармацевтичних наук Кардіффського університету Великої Британії та українська вчена Юлія Юдіна з Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

“Знайшовши правильний віск з потрібними властивостями, є шанс подовжити термін зберігання продуктів”, — пояснив Бейлі.

Науковці намагаються створити антимікробну харчову плівку, якою можна було б обгорнути продукти і вони зберігалися б тривалий час. Ця можливість стане у нагоді українцям, які потерпають від знищення енергетики через обстріли росії.

Україна є одним з найбільших виробників меду і за допомогою бджіл з’явиться можливість пережити часи без електроенергії, вважають вчені.Для цього потрібно взяти матеріали, які зазвичай використовуються для пакування — картон, папір, а також бавовняну тканину. Після цього їх потрібно обробити речовинами з бджолиного вулика — воском і прополісом. Наступний крок — загорнути продукти і запечатати упаковку бджолиним воском. Додаткова речовина, яку можна застосувати, — це шавлія, рекомендують вчені.

Як буде діяти пакування з використанням бджіл:

  • віск, прополіс та шавлія мають антимікробну дію, тобто не дають розвиватись бактеріям та іншим мікроорганізмам;
  • віск має водовідштовхувальні властивості, тобто вбереже від проникнення вологи ззовні.

“Безперервні відключення електроенергії призвели до псування значної кількості їжі, оскільки люди не могли її належним чином зберігати. Це особливо важливо для людей, які живуть у зонах конфлікту, які вже покладаються на обмежені поставки їжі”, — йдеться у статті Кардіффського університету.

Найближче завдання, яке поставили перед собою Бейлі та Юдіна — написати спеціальний посібник для українців. Завдяки посібнику українці дізнаються, як зберігати продукти за допомогою бджіл в умовах, коли через замалу кількість сил ППО росіяни знищили енергетику.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!