Бджоляри проти застосування важких пестицидів

0 263

Вже декілька років поспіль майже в усіх областях України спостерігаються численні випадки масової загибелі бджіл від отруєння пестицидами. Причому, за шкоду, завдану не тільки бджолярам, але і природі, і суспільству в цілому, сільгосппідприємства, які проводить обробіток полів пестицидами без жодного попередження, практично не несуть відповідальності.

Та навіть, якщо при обробці пестицидами, не сталось загибелі бджіл, все одно вони несуть небезпеку, оскільки попадають в рослини. А після збору бджолами нектару, звісно пестициди опиняються в меді. І після цього про яку якість меду і продуктів бджільництва можна казати?

І що найдивніше, так це те, що на державному рівні до якості меду висуваються дуже високі вимоги. В той же час держчиновники не можуть врегулювати питання щодо безпечного застосування агрохімії – добрив і засобів захисту рослин.

Оскільки ніякі вмовляння, прохання і навіть погрози на недобросовісних фермерів не діють, бджолярі вважають, що рішенням проблеми буде повна заборона ввезення і застосування в Україні неонікотиноїдів. З такою ініціативою бджолярі Миколаївської області звернулися до заступника міністра аграрної політики Віктору Шереметі під час проведення Форуму бджолярів «Медо&гонка», який відбувся наприкінці березня поточного року.

SEEDS.org.ua  за матеріалами  http://agro-yug.com.ua/archives/22892

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!