Бджолярі України прогнозують кращу рентабельність пасіки цьогоріч

0 3 518

Цьогоріч з медом напружена ситуація як на Київщині, так і на території всієї України, оскільки 2020 рік видався непростим для медозбору. Цього року мед буде лише в добре підготовлених та збалансованих бджолиних сім’ях, розповів пасічник з Кагарлицького району Київської області Юрій Широкоступ.

“Пасіка, яка була вивезена на ріпак прогодувала себе, тим бджолам які працювали на акації довелося згодовувати запаси минулорічного меду. Кожна бджолосім’я принесла по 12-13 кг меду акація+липа. Наразі бджоли працюють вже на соняшнику”, — розповідає Юрій Широкоступ.

За його словами, багато пасічників вивозили бджолосім’ї на акацію, витратили на перевезення вуликів кошти, але меду не отримали.

“В нинішній ситуації раджу пасічникам робити точки щоб якось себе перестрахувати, кочові пасіки і стаціонарні. До речі, власникам стаціонарних пасік раджу щороку сіяти хоч декілька соток фацелії”, — зазначає Юрій Широкоступ.

Він прогнозує, що цього року рентабельність пасіки буде кращою, адже меду менше і роботи теж не багато. “Я відкачаю мед і його відразу в мене заберуть за гарною ціною. Але пасічникам потрібно орієнтуватися не лише на виробництво меду, а наприклад, збирати маточне молоко, прополіс, робити і продавати медівку, старатися продавати більше меду в роздріб, а не здавати оптом”, — радить Юрій Широкоступ.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією paseka.in.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!