Без імпорту ніяк не обійтись – українські картоплесховища фактично порожні

1 1 751

Українські картоплесховища фактично порожні станом на початок грудня 2020 року. Є лише декілька крупних операторів які мають картоплю, якої вистачило б Україні максимум на один-два тижні, пише SEEDS.

Такі шокуючі дані озвучила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова під час прес-конференції “Картопляні фарби внутрішнього ринку України”.«Ймовірність перетворення України на імпортозалежну   державу по картоплі, на жаль, доволі висока. Нам дійсно потрібна буде комплексна допомога.

До нас постійно звертаються журналісти із запитаннями, ми більше ніж 4 місяці відмовляємося надавати коментарі про кількість реально зібраного врожаю і наявність його у сховищах. Я думаю що колеги погодяться, цю інформацію потрібно оприлюднити.

Наші сховища фактично порожні станом на початок грудня 2020 року. Є лише декілька крупних операторів які володіють достатньою кількістю картоплі, якої вистачило б Україні максимум на один-два тижні», – каже Оксана Руженкова.

«Звичайно на ринку є невеликі виробники, які мають в сховищах по одній тисячі тонн картоплі. Здебільшого це новачки, які прийшли в цей сегмент лише в 20-му році. Вони ще не вміють працювати з супермаркетами. І у випадку запровадження зараз локдауну, потрапити їм на полиці супермаркетів буде дуже складно. Трейдери, які виконують функцію постачальників картоплі в супермаркети, навряд чи цих новачків самостійно знайдуть.

Тому ми бачимо з вами зараз зростання імпорту картоплі, і не стільки з Росії, яка в 20 році не зібрала такого гарного врожаю, як минулоріч, не стільки із Білорусі, скільки з Європи, яка в 20 році, розуміючи що COVID продовжиться, суттєво розширила посадки під продовольчою картоплею», – зазначає експерт.«Вони встигли перебудуватися – перейти з картоплі для переробки, на продовольчу, і, після 2 років посухи, нарешті в Європі був гарний врожай. Німеччина та Польща встигли цільовим чином інвестувати гроші у встановлення зрошення і вирішили фактично свою проблему із картоплярством.

Надлишок картоплі і її дешевизна штовхає європейські компанії заходити на український ринок, який відчуває на сьогодні дефіцит промислової картоплі. Цю проблему неможна примовчувати», – додає Оксана Руженкова.

«Можливо картопля поки що не є експортним продуктом, але питання продовольчої безпеки було, є і маі бути вирішеним. Ми не можемо  шість років жити в умовах війни і не думати про свій народ який постійно зубожіє.

Глобальні кліматичні зміни суттєво позначаються і призводять до падіння врожайності. Якщо раніше абсолютно можна було дотримуючись технологій отримати 34-36 тонн з гектару, то сьогодні ми говоримо про стабільні 25-28. Тому що ані наростити необхідну масу, ані викопати цю картоплю нереально.

Ситуація на зрошенні звичайно є кращою, але все одно навіть 45 тонн з гектару, при рості цін на всі матеріально-технічні ресурси, не роблять картоплю прибутковою», – переконана виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Агроном пише

    Картопля основний продукт харчування для українців і добре, що піднімається питання продовольчої безпеки. Та хіба ЗЕвлада почує…

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!