Безоплатна приватизація: на всіх землі не вистачить

0 452

Хоча правом на безоплатну приватизацію скористалися лише 17 млн українців, загалом не кожен громадянин зможе скористатися цим правом. Таку думку висловив Олександр Краснолуцький, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру під час панельної дискусії “Як мають працювати держоргани, аби ринок землі був вигідний всім”, яку організувала Громадська коаліція “За скасування мораторію на землю”, повідомляє кореспондент SEEDS.

“В Україні 43-45 млн громадян та 60,4 млн га території. На сьогоднішній день вже більше 60% земель вже знаходиться у приватній власності, хоча правом на безоплатну приватизацію скористалися лише 17 млн громадян. Якщо ще 17 мільйонів скористається цим правом – це буде 34 мільйона.

Вже зрозуміло, що не кожен громадянин може використати своє право на безоплатну приватизацію. Щороку народжуються нові українці, які теж мають право на безоплатну приватизацію. Землі на всіх не вистачить, і раніше чи пізніше цю норму треба скасовувати”, – заявив він.

Торкнувся експерт під час обговорення і ще однієї важливої проблеми – охорони землі. “Питання охорони земель має стояти одним із перших. Для чого і проводиться земельна реформа. Власник буде більш ефективно і більш дбайливо використовувати земельну ділянку”, – вважає Олександр Краснолуцький.

“Земля має здатність виснажуватись. Якщо ми доведемо її до критичного стану, коли піде де градаційний процес, коли буде багато порушень  – тоді ця земля нікому не буде слугувати”, – зауважив експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!