Безпеку української свинини за умов АЧС контролюватимуть додатково

0 164

В Україні набув чинності наказ Мінагрополітики щодо компартменталізації. За умов АЧС компартменталізація – єдиний механізм доступу вітчизняної свинини до зовнішніх ринків і гарантія недоторканності господарства при ліквідаційних щодо АЧС заходах – у зоні захисту, зазначили в асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Відтепер будь-яке господарство, яке бажає отримати статус компартменту, може пройти самооцінку за опитувальником, який міститься у додатку до наказу,

Якщо буде набрана необхідна сума балів, подати заявку на перевірку компетентним органом. У разі позитивного рішення перевірки – отримати статус.

Наразі, за інформацією АСУ, жодне з підприємств не подало заявку на отримання статусу компартменту. Проте є учасники асоціації, які готуються це зробити.

Своєю чергою Держпродспоживслужба має провести навчання інспекторів, які б могли здійснювати оцінювання та моніторинг статусу компартменту.

Інспектори перевірять виробника, який подав заявку. Якщо він прагне торгувати живими тваринами, об’єктом аудиту стане виключно ферма. Якщо планує продавати свинини чи кінцеві продукти, то включно із забійним та м’ясопереробним підприємствами. Ситуація буде значно простішою, коли всі вони об’єднані у вертикально інтегровану структуру.

Коли ферма і переробка не споріднені, останній доведеться забезпечити і довести повне відокремлення приймання, забою, переробки і зберігання продукції з компартменту від тієї, що отримана з господарств без такого статусу.

Останній крок – повідомлення країн, що зацікавлені в імпорті продукції свинарства з України, у запуску механізму компартменталізації і зустріч їхніх місій для оцінювання та визнання компартменту.

SEEDS.org.ua за інформацією Ligazakon 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!