Більш ніж 100 господарств долучилось до проєкту “Сімейні молочні ферми”

0 334

Відкрити власну ферму, отримати консультації, бухгалтерські послуги, допомогу в отриманні дотацій та ін. власникам невеликих господарств, де утримують корів, допомагає проєкт “Сімейні молочні ферми”. Першу ферму було створено у 2017 році на Рівненщині. Наразі до проєкту доєдналося більш ніж 100 господарств з дев’яти областей України, де утримують понад 300 тис. голів ВРХ, повідомляє SEEDS.

Зокрема, нещодавно співпрацю з проєктом почали 5 господарств з Полтавщини. Будівництво або реконструкцію тваринницьких приміщень для ВРХ в регіоні вже почали.

Також до проєкту найближчим планують долучитись сімейні господарства з Черкаської, Сумської та Миколаївської областей. Наразі лідером за кількістю відкритих ферм є Хмельниччина. Тут функціонують 35 сімейних молочних господарств. В трійці найкращих областей також Рівненська (20 ферм) і Волинська (17 ферм), повідомляють в організації “Сімейні молочні ферми”.

Представники проєкту допомагають фермерах на таких етапах: створення проєкту, консультування під час будівництва, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку. Після відкриття ферми також регулярно можуть надавати такі послуги: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій, зазначено на вебсторінці проєкту.

Нагадаємо, що в Україні наразі переважають малі та середні молочні господарства. На кожній третій молочній фермі України утримують менше ніж 50 корів. Найчастіше на молочних фермах утримують від 100 до 499 голів корів. Станом на 1 січня 2021 року в Україні було 742 таких підприємства (41,3%).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!