Більш ніж 11 тис. паїв продали українці за два місяці

0 1 221

З початку липня, коли в Україні офіційно відкрився ринок земель сільськогосподарського призначення, було продано більш ніж 11 тис. ділянок. Варто зазначити, що наразі торгівля землею має кілька обмежень. Зокрема, ділянки не можуть купувати іноземці чи юридичні особи. Також площа придбаної землі наразі не має перевищувати 100 гектарів на особу. Юридичні особи зможуть здійснювати купівлю-продаж земель же в 2024 році, повідомляє SEEDS.

“Станом на сьогодні укладено 11 017 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4822 нотаріуси. Всього заяв – 5412, із них погоджено 4777, в черзі на розгляд – 9, відмову отримали 626. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – зазначають у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Лідерами з кількості угод купівлі-продажу землі є Київська та Полтавська області. У кожному з цих регіонів продали більш ніж 1,1 тис. ділянок. Натомість, найменше угод уклали в Луганській (52 ділянки), Донецькій (134) та Закарпатській (137) областях.

Загальна площа проданих паїв наразі – 24083 гектара. Таким чином, середня площа однієї ділянки наразі становить близько 2,2 гектара.

Читайте також: Українці не поспішають продавати землю: чому на ринку низька активність?

“У власників земель є чітке розуміння, що на перших етапах запуску ринку, ціна буде не суттєво більше нормативної грошової оцінки, але з часом вартість має значно збільшитись. Саме тому більшість власників не поспішають продавати землю. Запроваджена модель ринку земель, наразі, проходить «тест» практикою, під час чого можуть виникати деякі неузгодженості”, – говорить Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!