Більш ніж 6,5 тис. паїв уже продали в Україні

0 302

За 7 тижнів після відкриття ринку землі в Україні вже продано 6572 земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа земель, щодо яких уклали договори купівлі-продажу, склала 13 568 гектарів, повідомляє SEEDS. Таким чином, площа одного проданого паю в середньому складає дещо більш ніж 2 гектара.

Лідерами за кількістю укладених угод і площею проданих земель є Полтавська (1621,3 гектара), Харківська (1571,7 гектара), Кіровоградська (1121,8 гектара) та Дніпропетровська (1120,7 гектара) області. Найменше ділянок продали у Луганській області (21,2 гектара).

“Станом на 13 серпня укладено 6572 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4658 нотаріусів. Всього заяв – 5224, із них погоджено 4595, в черзі на розгляд – 28, відмову отримали 601. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, 2021 рік був не досить вдалим для аграріїв з більшості регіонів країни. Частина виробників постраждали від заморозків, інші – від злив, граду чи посухи. Утім, наразі за пшеницю, що “лягла”, чи за побитий градом соняшник можна отримати матеріальну компенсацію.

Читайте також: Фермери зможуть отримати компенсацію за втрачений урожай

“Уряд затвердив порядок відшкодування коштів, які виплачуються фермерам, що втратили свої посіви. За 1 гектар повністю втрачених посівів будемо виплачувати 4700 грн. В той же час відшкодування не можна буде отримати на більш ніж 50 гектарів одного господарства”, – повідомив у середу, 11 серпня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!