Біологізація сільського господарства в Україні – актуальне питання сьогодення

0 517

Агенція Sapienza.Media вперше в Україні провела інноваційну онлайн-подію в агромедіапросторі – АГРОБАТЛ. Темою агробатлу стала  біологізація сільського господарства.


Під час заходу фахівці провідних українських компаній-виробників біопрепаратів Ігор Мурзін, комерційний директор групи компаній «Біонорма» та Павло Волинець, агроном-консультант компанії «Агрітема» висловили свої думки щодо використання біопрепаратів в українських умовах.

Рефері АГРОБАТЛУ виступила голова правління Асамблеї аграрних палат України Ольга Трофімцева, яка вважає тему використання біопрепаратів в Україні доволі актуальною.

«Для деяких наших агровиробників тема біологізації сільського господарства та тема біопрепаратів зокрема залишається досі в теоретичній площині. Основна ж проблема ринку біопрепаратів – це недовіра аграріїв та незнання правильного застосування продукції»,  зазначила Ольга Трофімцева.

У свою чергу, Ігор Мурзін та Павло Волинець розповіли про можливості, які надають біологічні препарати щодо збільшення врожайності сільгоспкультур, про витрати фермера на обробку такими препаратами, а також про те, чи варто боятися фальсифікованої продукції на ринку.«Основний наш клієнт сьогодні – малі та середні фермери, а також виробники органічної продукції. Але протягом останніх років в Україні помітна тенденція значного використання біопрепаратів великими агрохолдингами.

Це пов’язане з тим, що великі агровиробники можуть дозволити собі утримувати служби, що займаються випробуваннями біопрепаратів, а також прорахуванням економічної доцільності їх використання.

Для невеликих фермерів прорахування «економіки»  якраз і є основною проблемою в популяризації біопрепаратів. Тому сьогодні ми спираємося, здебільшого, на досвід холдингів в цьому питанні та намагаємося його донести до невеликих господарств»,- говорить Ігор Мурзін.

Зі свого боку Павло Волинець зазначив, що випробовувати препарати повинен не тільки сам фермер, а й виробник.

«Наприклад, всі препарати, які реалізує компанія «Агрітема», окрім державної реєстрації проходять й випробовування на полях. Більш того, в кожній області у нас є фермери – власники провідних господарств, яким ми безкоштовно надаємо на випробування свої біопрепарати», – зазначає агроном-консультант компанії «Агрітема», додавши, що найбільшим чином на дію біопрепаратів впливають погодні умови.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!