Бізнес для лінивих: пенсіонери з Черкащини створили равликову ферму

0 119

Справою для душі та “бізнесом для лінивих” називає свою равликову ферму Анна Яковенко з Черкащини. Вона заснувала господарство разом з чоловіком Геннадієм. Вирішили займатися сільським господарством після виходу на пенсію. До того як почати бізнес і зупинитися на вирощуванні равликів новоспечені фермери навчалися в грецьких та італійських колег, повідомляє SEEDS.

“Ми з чоловіком два військові пенсіонери, ще досить активні, хотіли чимось займатися. Діти в нас дуже креативні, вони запропонували нам створити равликову ферму. Це – бізнес для лінивих, для людей, які не можуть дуже багато фізично працювати. Спочатку ми дистанційно навчалися в грецьких фермерів. Дивилися вебінари італійських фахівців, мали справу з іспанцями. “, – розповідає Анна Яковенко.

Подружжя почало розвивати господарство ще 6 років тому. Наразі вирощують два види равликів – Максіма та Мюллер.

“Найбільш сприятливим для наших умов є вирощування молюсків щитовим методом, коли вони висаджуються на дерев’яних дощечках у полі. На зменшених площах хороший результат дає шторний метод утримання”, – розповідає Геннадій Яковенко.

За словами пані Анни, равлики не лише допомагають заробляти та займатися цікавою справою, спостереження за черевоногими ще й заспокоює.

“Я отримую задоволення, коли просто дивлюся на равликів. Це своєрідна медитація: нервова система заспокоюється, погані думки зникають. Це позитивні емоції, це – здоров’я”, – говорить власниця ферми.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами Суспільне Черкаси

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!