Благородні олені Львівщини масово скидають свої роги

0 666

Щороку наприкінці зими та на початку весни благородні олені скидають роги, які прикрашають їхні могутні й горді голови. Зараз це відбувається з оленями, які проживають на території Національного природного парку “Сколівські Бескиди” у Львівській області, пише SEEDS.

Зоологи зазначають, що по скинутих рогах оленів можна визначити чисельність самців, їхню вікову структуру та селекційні особини, відстежити місця зимівлі, а також спрогнозувати якісний стан поголів’я на 5 – 7 років наперед. Цей процес досить болісний і енерговитратний для гордих “коронованих” тварин.

За словами зоологів скидання рогів у оленів відбувається так: у верхній частині черепа оленя між двома “пеньками” і розеткою, яка є початком рогу проходить відшарування шляхом тріскання і відколювання невеличких фрагментів кістки, в результаті чого роги відпадають. При цьому повне відновлення відбувається протягом березня – травня.

Читайте також: Українці позбавляють себе заробітку на сільському зеленому туризмі

Молоді роги у фазі росту називаються пантами та містять багато біологічно-активних амінокислот, гормонів, пентидів та інше. До слова, існує чимало міфів та легенд, особливо східних, про їхні лікувальні властивості. Про це повідомили на Facebook-сторінці Національного природного парку.

Колекції скидів рогів чи виробів з роговини мають позитивне сприйняття і є хорошим надбанням для національного природного парку. Адже, олень благородний і його корона уособлюють красу «Сколівських Бескид».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!