Борщ може стати об’єктом світової культурної спадщини

0 175

Ще минулого року елементу «Культура приготування Українського Борщу» була подана на розгляд до ЮНЕСКО для внесення до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Такі заявки від різних країн розглядаються по черзі. Черга борщу мала прийти в 2023 році. Утім, через початок повномасштабної війни українців пропустили без черги. Питання внесення нашої національної страви до переліку культурної спадщини розглянуть вже 1 липня, повідомляє SEEDS.

“Розгляд українського досьє відбудеться 01 липня у Парижі під час позачергового засідання Комітету нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, на якому і має бути ухвалено остаточне рішення про включення нашого українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Вважаю, що це стане дійсно історичною подією для України. Визнання унікальності та ідентичності українського елементу нематеріальної культурної спадщини, і, одночасно – визнання його універсальної цінності і значення для світової культури”, – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!