Часник в Україні дешевшатиме

0 2 643

Подорожчання часнику в Україні варто чекати тільки наприкінці осені, наразі ж він тільки дешевшатиме. Прогнози на цей сезон в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS розповів керівник групи компаній “Best Garlic” Михайло Сорока.

“Через надлишок вологи в травні північні, центральні, західні області України дадуть не зовсім гарну якість часнику, через що зіб’ється ціна.

Потім швиденько закриють льотну квоту на експорт. Вивезти за кордон 500 тонн часнику – це станеться дуже швидко. І це вплине на ціни внутрішнього ринку. Буде спад ціни”, – прогнозує керівник групи компаній “Best Garlic”.

“Група наших компаній вже в цьому році збирається вийти з ініціативою до нової влади: збільшити квоту хоча б до 2 тисяч. Це простимулює виробника, підніме ціни на внутрішньому ринку, що потягне за собою організацію виробництва і зацікавленість до цієї теми, до того ж підніме якість часнику.

Європа не відчує зміни квот – це не торкнеться монополістів: Іспанії, Італії, Франції. Цей “квотний” часник розходиться по найближчим країнам – Прибалтика Польща…”, – додав Михайло Сорока.

…Світова індустрія часнику очікує від 5% до 7% підйому по ціні, через те, що Китай десь на 20 тисяч гектарів скоротив площі посівів часнику…

“Варто до того ж враховувати і загальносвітову тенденцію – третій рік ми маємо ціни практично близькі до собівартості. Можливо з якоюсь невеликою маржою, але дрібні виробники намагаються продати часник дешевше, ніж його собівартість у промислових господарствах.

Світова індустрія часнику очікує від 5% до 7% підйому по ціні, через те, що Китай десь на 20 тисяч гектарів скоротив площі посівів часнику. На самих китайців це теж вплине. Зараз відпускна ціна в Китаї десь 700-800 доларів за тону. Тоді як останні 3-4 роки в них була відпускна ціна 200-400 доларів за тонну часнику”, – продовжив свій прогноз експерт.

“В нас ціни на часник виростуть аж наприкінці сезону (жовтень-листопад), коли до України надійде китайський часник нового врожаю, за новими цінами.

Тоді ж і постане питання: чи ще трохи торгувати українським часником, або ж звернутися до китайського часнику, якому ціна вже буде на “вході” 1,30 доларів за кіло”, – зазначив керівник групи компаній “Best Garlic” Михайло Сорока.

SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!