Чавили ногами: свято винограду пройшло в Чернівцях

0 57

Фуд-фестивалі набувають популярності в Україні. Уже існують традиційні фестивалі, які присвячені борщу, галушкам, картоплі, меду, сливам та ін. А цього року в Чернівцях уперше провели свято винограду, повідомляє SEEDS.

У середмісті встановили ночви з центнером винограду. Усі охочі могли спробувати як це – чавити виноград ногами. Фестиваль влаштували за мотивами фільму “Приборкання норовливого” з Андріано Челентано. Містяни, які наважились взяти участь у розвазі говорять, що враження приємні, але, з огляду на початок жовтня, виноград був дещо прохолодним.

Чернівчани начавили чимало виноградного соку. Що робити з ним, організатори свята ще не вирішили. Наступного року у місті також планують провести такий фестиваль. Тоді привезуть набагато більше винограду, а з вичавленого соку виготовлять вино.

“Ми хотіли організувати щось, можливо, й не унікальне, але таке, чого в нашому місті ще не робили. Наші люди люблять, щоб їх дивували”, – зазначає організатор свята Ігор Данилков.

Читайте також: Як працюють українські винороби, та яке вино обирають українці?

Нагадаємо, на поличках українських магазинів переважає імпортований виноград. Найбільше українці люблять ягоду без кісточок та великі солодкі ягоди.

“Найбільший попит на кишмишні сорти, незалежно від того, якого вони кольору і незважаючи на те, що всі звикли до білого турецького винограду. Український споживач обирає велику товарну ягоду з насиченим смаком, наприклад сорт української селекції “Лівія‎”, – зазначає Тетяна Шмаглюченко, директор компанії «‎ВІН‘С» (Одеська область)‎, що спеціалізується на виробництві столового винограду преміум якості.

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!