Через ґрунтову засуху сівба озимих в Україні може затриматись

0 138

Упродовж останньої декади цього літа в Україні спостерігалася майже суха спекотна погода, зумовлена впливом потужного антициклону. У найжаркіші дні середні добові температури повітря на 8-12°С перевищували звичайні показники, пише SEEDS.

За попереднім аналізом, третя декада серпня в Україні виявилася однією з найжаркіших за останні 30 років. У більшості областей було досягнуто або перевищено найвищі показники середньої декадної температури повітря третьої декади серпня за весь період спостережень, повідомляється у декадному обзорі Укргідрометеоцентру.

Також упродовж третьої декади серпня поповнення запасів вологи у ґрунті не відбувалося через відсутність ефективних опадів, ґрунт на площах, призначених для сівби озимих культур урожаю 2024 року, був переважно слабкозволоженим, у південних, в окремих районах північних, центральних та східних областей зовсім сухим, повідомляє АПК-Інформ.

Читайте також: Повноваження щодо реєстрації сільгосптехніки в Україні планують передати МВС

Станом на кінець серпня (за експертною оцінкою та фактично визначеними запасами продуктивної вологи) близько 50-60% площ були охоплені ґрунтовою засухою, що більше минулорічної. Лише на невеликих площах західних та північних областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним.

«Через ґрунтову засуху та зважаючи на те, що за прогнозом погоди до середини вересня опадів не очікується, створюються малосприятливі умови для сівби озимини в оптимальні строки. Тому сівбу озимих культур доцільно буде проводити в більш пізні строки, після поповнення вологозапасів у ґрунті», – йдеться у обзорі.

У кінці серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на полях, призначених під посів озимих культур (за винятком південних областей, де запаси вологи будуть визначатися у кінці першої декади вересня), на більшості площ були недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи).

На окремих площах північних, центральних та східних областей вологи в орному шарі ґрунту не було зовсім. В окремих районах західних, північно-східних, місцями центральних областей, де пройшли дощі зливового характеру, вологозабезпечення було достатнім та оптимальним (21-33 мм).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!