Через аварійні відключення електроенергії молокопереробні підприємства втратили значні об’єми сировини та готової продукції

0 245

Із 10 жовтня 30% українських електростанцій було зруйновано, що призвело до масових відключень електроенергії по всій країні. Зважаючи на погрози російської влади продовжити атаки, український уряд закликав бізнес і населення економити енергію. Однак, через знеструмлення у виробників та переробників продуктів харчування порушено основні виробничі процеси, а це прямий шлях до зростання цін і дефіциту товарів. Через специфіку виробництва молокозаводи опинилися в найважчому становищі і потребують підтримки безперебійного енергопостачання, оскільки молокопереробка є системним та беззупинним процесом виробництва, пише SEEDS.

Такі невтішні новини повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

Він говорить, що внаслідок відключення електроенергії без попередження, молокопереробні підприємства вже безповоротно втратили значні об’єми як молочної сировини так і виготовленої продукції.

За умов, що склалися, переробні підприємства розглядають різні варіанти забезпечення своїх потужностей енергією, в тому числі закупівлю генераторів. Але такий крок невідворотньо відіб’ється на собівартості, що потягне за собою здорожчання молочних продуктів на полиці, чого допускати не можна.

На цей час, обленерго системно вимагають від молокопереробних підприємств скоротити споживання електроенергії до 50%. Таке значне скорочення об’ємів використання електроенергії неминуче призведе до:

  • зменшення об’ємів виробництва кінцевої продукції;
  • скорочення заробітних плат працівників;
  • зменшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів;
  • зменшення закупівель них цін на молоко-сировину;
  • дефіциту української молочної продукції на полицях торгівельних мереж;
  • зростання імпорту готової молочної продукції

Читайте також: Молоко стає дефіцитом на ринку Європи – експерт

Тому, як зазначив Арсен Дідур, Спілка молочних підприємств України звертається до Уряду з проханням підтримати енергетичне забезпечення молокозаводів. Адже якщо питання залишиться невирішеним, наслідки для галузі можуть виявитися руйнівними. Це означатиме, що молокозаводи будуть змушені припинити приймання молока, а виробники молока, не маючи збуту, будуть позбавлятися поголів’я.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!