Через брак електроенергії українські фермери можуть не дочекатись добрих цін на малину

0 1 051

Відновлення тривалих відключень електроенергії суттєво вплине на ціну української малини. Про це розповів Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник, пише SEEDS.

«Це істотно вплине на всі ягоди, які мають відношення до заморожування. Малина, – в першу чергу, тому що вона вимагає дуже багато кіловат для того, щоб її заморозити. І це, власне, велика проблема, яка істотно вплине на ціни для виробників.

Попит на малину є, думаю, що він буде і далі, та й ціна буде вищою за минулорічну, десь, відсотків на 35-40, тому що минулого року вона була взагалі «нижчою за плінтус.

Я вважаю, що ціна малини цьогоріч буде 55-65 гривень. Якщо ціна на малину буде меншою за 40 гривень, – її просто ніхто не буде збирати», – говорить Тарас Баштанник.

Читайте також: Мобілізація, логістика та відключення: сезон ягід цьогоріч отримав чимало перешкод

На жаль, відключення електропостачання впливають не тільки на ціни. Через брак електроенергії з ягодами відмовляються працювати вітчизняні переробники.

«Я знаю заводи середнього розміру, які, в принципі, відмовились працювати у цьому році з ягодами саме через питання з електромережою. Що це значить? Що якась кількість заводів працювати не буде. Малини на ринку стане більше, чим охочих її купити. Це означає, що будуть крутити носом і купувати її умовно по 15 гривень, або за безцінь. Хто не хоче, – може не збирати», – вважає президент УПОА.

Щодо експорту українських ягід, наразі, за словами Тараса Баштанника, важко сказати, яким буде попит закордоном, тому що до польського врожаю осінньої малини ще далеко.


Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник

«Що ж стосується сербів, їм ніколи не можна довіряти. Вони завжди на початку сезону розповідають, що у них все померзло, для того, щоб накрути ціну, а потім виявляється, що з урожаєм все гаразд, – тому я б не поспішав з висновками.

Ми не знаємо, що буде через місяць. Сьогодні ми маємо дуже багато чинників, які роблять прогнози невдячною справою», – додає фахівець плодоовочевого ринку.


Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням >>>

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!