Через проблеми з електроенергією ціна на українську заморожену малину впала на 30% – УПОА

0 102

У жовтні по всій Україні почалися відключення електроенергії. Тож вітчизняні виробники почали швидко вивозити заморожену малину, не дивячись на ціну. На цьому акцентував увагу президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті УПОА.

«Під реалізацію без грошей – вивозим, бо не дай Бог… Поляки на це все подивились: ну шо ж, давайте ціни – беремо. Був один тиждень місяць тому, коли малина певної якості коштувала 2,80 євро за кілограм, а вкінці тижня ця сама малина була вже 2,10. Це суттєво – за тиждень ціна впала на 30%! Така тенденція – велика рідкість», – зауважив фахівець.

За словами Тараса Баштанника, наразі в Україні ще досить багато залишків замороженої малини. Європа, звичайно, не поспішає все це закуповувати, сподіваються, що ціни ще «просядуть».

«Стосовно замороженої малини є ще один фактор. Найближчим часом очікується сильне затишшя на ринку заморожених ягід у зв’язку з наближенням Різдва та Нового року. Тому ринок завмре щонайменше на 1,5 місяці. І від цього українцям не легше. Залишки, які є, вивезти нікуди. І з електроенергією, мені чомусь здається, простіше найближчим часом не буде», – говорить президент УПОА.

Читайте також: Овочі в Україні наступного року подешевшають – УПОА

Фахівець додав, що український внутрішній ринок малини, як свіжої, так і замороженої, невеликий. Тому левова частка цих ягід йде на експорт.

«Ті, хто вирощували літні сорти малини, і збирали її в липні-серпні, досить вигідно продавали урожай. На міжнародних ринках, в першу чергу, європейських, були дуже високі ціни. Їх викликав чималий, зокрема і штучний, ажіотаж з боку Сербії. Тому літня малина була реально дорога. Однак переважна більшість малини в Україні осіння, ремонтантна. Її збирають з середини серпня і до вересня. Ця малина була настільки дешева, що серби й досі сидять та нічого продати не можуть. Урожай малини в Україні був непоганий. Дуже багато ягід вдалося заморозили. Проте відсоток малини низької якості теж був чималий. Чому? Тому, що весь вересень, як пам’ятаєте, йшли дощі», – говорить Тарас Баштанник.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!