Через теплу зиму українські пасічники можуть недорахуватися значної кількості бджіл  

0 713

Якщо зима 2020-2021 рр. буде такою ж теплою, як і минула, то це призведе до «відходу» мінімум 20% бджіл, тобто, із зимівлі вийде не більше 80% бджолиних сімей, наявних на сьогодні. Про це повідомив бджоляр та співвласник Бджоло Садиби «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«За прогнозами більшості синоптиків, поточна зима буде теплою — з температурними «гойдалками», потепліннями до 0°C, відлигами та вітрами. Це негативно вплине на бджіл, адже під час потепління бджолиний клуб розпадається, а потім при різкому похолоданні бджоли не встигають знов зібратись докупи та гинуть. Також в таких умовах їм потрібно більше корму», — зазначив він.

На думку експерта, враховуючи невтішні прогнози на зиму, бджолярам варто приділити максимальну увагу зимівлі.

«Необхідно постійно моніторити стан зимівлі, своєчасно підгодовувати бджіл. А за необхідності, об’єднувати ослаблені сім’ї. Під час потепління і ближче до весни варто збільшити провітрювання у вуликах через відкриття другого літка», — радитьексперт.

Валерій Курейко відзначає, що ці заходи дозволять зменшити зимові втрати, тим більше, що весна може також бути несприятливою, як це вже було цього року, і тоді «відхід» бджолосімей може скласти понад 30%.

Також він відзначає, що через холодну погоду та затяжні дощі у травні 2020 р. , пасічники недобрали від 30 до 50% медового врожаю. Це сталось не тільки через те, що бджоли не змогли зібрати весняні меди, а й в результаті порушення нормального розвитку бджолиних сімей, які підійшли до більш пізніх медозборів (липа, соняшник, тощо) недостатньо сильними.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Kurkul.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!