Чи можна отримати дотації на купівлю племінних тварин цього року?

0 197

В умовах війни програми державної підтримки аграріїв зазнали змін. З іншого боку, уряд прослабив вимоги щодо імпорту і експорту, зокрема, живих тварин, повідомляє SEEDS. На що ж чекати власникам свиногосподарств цього року?

“Виробники мають враховувати, що малоймовірно отримати часткове відшкодування за закуплених племінних тварин у цьому році. Хоча ця програма держпідтримки дійсна, коштів у її фонді немає. Нині для вітчизняних аграрїїв доступна тільки програма часткового відшкодування кредитного навантаження “Доступні кредити 5-7-9”, – зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

З іншого боку, нещодавно було спрощено вимоги до імпорту племінних свиней. Це достатньо актуальне рішення, з огляду на пожвавлення попиту на поросят.

“З листопада 2021-го року транзит свиней через країни, де фіксували випадки АЧС, був припинений у зв’язку з вимогами вітчизняного ветеринарного законодавства. Це унеможливило поставки генетики з більшості європейських країн, або ж змусило прокладати маршрут через кордон з Білоруссю (з Данії) чи завозити свиней авіатранспортом, що здорожувало вартість партії приблизно на 150 тис. дол. США. З початком війни і ці альтернативні маршрути стали недоступними. Тому Асоціація “Свинарі України” спільно з керівництвом Держпродспоживслужби, Міністерством аграрної політики та продовольства України і Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики досягли внесення змін в законодавство, відновивши постачання генетики в Україну”, – повідомили в АСУ.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!