Чи здатна легалізація самогоноваріння в Україні позбавити бюджет “п’яних” надходжень  

0 1 418

Народні обранці знову заходилися легалізовувати самогоноваріння в Україні. Депутати вже зареєстрували законопроект, в якому виробників домашнього напою пропонують оподаткувати.

На думку законотворців це виведе народний промисел з тіні, а сам продукт народної творчості зробить не тільки законним, а й безпечним. Які думки мають з цього приводу провідні українські експерти, з’ясовували журналісти SEEDS.


Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, незалежний експерт:

“На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект №2371 який передбачає скасування адміністративної відповідальності за самогоноваріння для власних потреб. Варто зазначити, що цей законопроект був внесений до Верховної Ради ще 1.11.2019р., проте досі не розглядався.

Це вже не перша спроба скасувати відповідальність за самогоноваріння. В 2012 р. аналогічний законопроект, поданий Партією регіонів, не набрав необхідної кількості голосів. Тому певності в тому, що нинішній законопроект буде прийнятий, немає.

В разі його прийняття самогоноваріння в Україні суттєво зросте. Цьому також сприяє постійне зростання акцизів на алкоголь. Горілка стає все дорожчою, тому населення все більше переключається на самогон. Такі дії влади виглядають нелогічними.

Своєю політикою вона призводить до занепаду виробництва горілки та скорочення надходжень до Держбюджету”.



Василь Мельничук, приватний експерт:

“Сподіваюся, що така ініціатива не буде підтримана під час голосування.

У разі якщо це станеться, то тут можливі 2 варіанти:

1) або держава забезпечить дотримання стандартів на продукцію таких алкогольних підприємств, і це призведе до того, що виробників буде відносно небагато – ті, хто вже представлений на ринку, і ще якісь підприємства, які зможуть організувати виробництво. Цей варіант малоймовірний.

2) або ринок буде заллятий низькопробними сурогатами, що призведе до зростання смертності населення від вживання такої продукції. Виробники якісного алкоголю при цьому постраждають в конкурентній боротьбі і можуть навіть закритися.

Одним словом, нічого доброго з такої ініціативи вийти не може”.



Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України:

“Історично гуральництво було прибутковим індивідуальним промислом в Україні. Його представники постійно боролися зі спробами встановлення державної монополії на алкоголь.

Символічною є синхронність поданого законопроекту про самогоноваріння і дерибан “Укрспирту”, тиха прихватизація якого фактично ховає державну монополію і разом із нею позбавляє державний бюджет “п’яних” надходжень.

Народний промисел із тіні ніколи виведений не буде, адже ніяка “держава в смартфоні” не зможе адмініструвати податки на гуральництво.

Тож депутатам треба краще закушувати, перш ніж подавати такі законопроекти”.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!