Чим дрібніший фермер, тим більшою має бути його держпідтримка – думка

2 495

Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак вважає, що в пріоритеті має бути розвиток та дотування дрібних фермерів.

За словами Миколи Стрижака, наразі всіх цікавить, хто буде радником Президента із сільського господарства. Оскільки саме ця людина визначатиме розвиток аграрного напрямку.

«Ми хочемо почути, коли буде земельна реформа і яка її кінцева мета, який аграрний устрій буде у нас в Україні. На рабах демократичне суспільство не будується, будується на вільних селянах, які працюють на своїй землі. Ми хочемо, щоб президент сказав, що ми будуємо демократичне суспільство в Україні, не феодальне», — сказав експерт.

Він вважає, що фермерське господарство — основа аграрного устрою держави. Тому повинен бути пріоритет розвитку саме фермерського господарства. Відповідно, буде фінансова підтримка, доступ до ринку збуту і доступ до техніки та технологій.

Не менш важливим питанням є розширення доступу до дотацій дрібним фермерам. Микола Стрижак вважає: чим дрібніший фермер, тим більшою має бути держпідтримка.

Також він радить владі скористатись американським досвідом: людина у лізинг будує собі фермерське господарство і протягом 15 років викуповує його під мінімальний відсоток.

«Поки наша влада так не хоче. Чому? Бо якщо це станеться, відбудеться прорив розвитку фермерства. А депутати цього не хочуть. Сподіваємося, у новій команді цей варіант розглянуть», — зауважив Микола Стрижак.

SEEDS.org.ua за матеріалами Aгравері

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram та YouTube. Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Соль Земли пише

    Правильно! Я вот лук зеленый на подоконнике выращиваю, требую субсидии!!!!

  2. Моляр Олександр пише

    Думка надзвичайно актуальна , але розвиток подій в напрямку створення “нових куркулів” мало ймовірний! Адже вже в Україні створився клас “аграріїв” і вони “своє награбоване” не віддадуть

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано