Чим корисні генномодифіковані помідори?

0 100

Модифікація генів рослин може стати порятунком для людства, адже населення планети зростає, як і ризики для продовольчої безпеки. Деякі ГМО-культури можна вирощувати у більш суворих умовах, вони менш вибагливі та стійкіші до шкідників. Також вони дозволяють отримувати більші врожаї – усе залежить від змін, яких зазнали гени. Крім того, генна модифікація може зробити продукти кориснішими, повідомляє SEEDS.

Науковці з британського Дослідницького парку Норвіч створили томати, які мають підвищену концентрацію вітаміну D. Дефіцит цього елемента негативно відображається на здоров’ї. Нестачі вітаміну D відчуває близько 1 млрд людей. Саме тому, поява нових продуктів з його підвищеним вмістом є досить актуальною.

“Провітамін D3 синтезується різними рослинами, зокрема томатами, переважно у листках. Вчені редагували ген і виявили, що D3, який раніше виявляли лише у зелених плодах, тепер є й у стиглих модифікованих. Кількість провітаміну D3 в стиглому ГМО-томаті середнього розміру може сягати 30% добової потреби у зелених плодах і 20% – у червоних. Ще збільшити вміст провітаміну можна шляхом висушування червоних плодів на сонці. У всіх інших аспектах ГМО-рослини не відрізняються від звичайних”, – повідомляє AgroTimes.

Читайте також: Фіолетові ГМО-помідори вивели в Німеччині

Рослини є хорошими системами для продукування нових речовин, зокрема тих, що використовують у медицині. Досліди з генної модифікації рослин допомагають у створенні ліків та вакцин.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!