Чим порадував жителів та гостей столиці перший Міжнародний фестиваль ГречкаFest

0 242

Днями під столицею пройшов перший Міжнародний фестиваль “ГречкаFest-2019”. Відбувся він на просторах музею “Пирогово”, пише кореспондент SEEDS.

Організатори влаштували чудове свято не тільки для аграріїв, а й для жителів та гостей столиці. На фестивалі були представлені різні інноваційні технології, засоби розвитку рослинництва, агротехніка нових культур, які раніше не вирощувались в Україні.

Кореспонденти мали змогу взяти інтерв’ю у пасічників, яких запросила виконавчий директор Спілки пасічників України – Тетяна Сушко.

Пасічник Олена, яка приїхала на фестиваль з Житомирської області, Грушевського району розповіла, що продовжує справу свого батька, який займається бджільництвом протягом 40 років. В цьому році у них було понад 60 сімей бджіл, що значно менше ніж було в минулому році.

Також, вона розповіла, як саме вони отримують екологічно чистий мед та як погодні умови впливають на урожай.

“В нас є такий вагон, який ми завозимо глибоко в ліс, подалі від полів, які обробляються, щоб можна було взяти маленьку кількість якісного меду, можна сказати, екологічно чистого меду. Але в такому випадку ціна буде більша, ніж на такий звичайний мед”, – розповідає пані Олена.

Який урожай був в цьому році?

В цьому році погодні умови сприяли зменшенню урожаю: то була спека, то були дощі і не можна було зібрати достатньо меду на цей рік. Наприклад, через спеку не можна було зібрати липовий мед. А ще серед інших пасічників є багато цькування.

Крім того фермери застосовують не сертифіковані засоби захисту рослин, що впливає на бджіл, екологію і на людей. Захворювання серед бджіл, як і серед людей – як людина втрачає імунітет, так і втрачає його бджола. Нам потрібно співпрацювати з фермерами для подальшого виробництва екологічно чистого меду.

Пасічник Микола Петрович з Білої Церкви займається бджільництвом вже 40 років. Він давно звик їздити на різні фестивалі та частий гість на ярмарках. Крім виробництва меду пан Микола виготовляє медовуху за рецептом 1551 року. Як розповів пасічник, медовуху більше люблять чоловіки, а жінки віддають перевагу акацієвому меду.

Як і Олена, Микола Петрович в цьому році теж не мав гарного врожаю: “Урожай був, але з липи взагалі не було, та й гречки не було багато, бо сіють погану гречку, яка вже не виділяє стільки нектару, як треба”.

“Багато бджіл травлять. Безконтрольне використання пестицидів. Як би використовували їх правильно, в належний час, попереджали би пасічників, то цього б не було. В минулому році пасіка була в Сквирському районі, село Антонів, то агроном приїхав і попередив, що буде кропить і все було добре”, – каже пан Микола.

Пасічникам фестиваль сподобався. Організатори створили дійсно масштабну подію, де аграрії мали змогу обмінятися досвідом та представити свою продукцію кожному бажаючому.

 

Катерина Тудакова, Sapienza.media для SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!